Wróżby z Tarota


Idź do treści

Znaczenie kart Tarota

Nauka Tarota

Jakie znaczenie mają poszczególne karty Tarota? To pytanie nurtuje początkujących wróżbitów, bo przecież jest tyle znaczeń, conajmniej kilkanaście, a bez trudu znajdziemy do kilkudziesięciu haseł określających daną kartę. Które znaczenie jest właściwe, które wybrać podczas wróżby?

Dawno, dawno temu, gdy Tarot był zakazany przez Kościół, karty miały dość ścisłe znaczenie, przekazywane w tajemnicy niczym magiczne formuły. Z czasem ezoterycy poszerzali zakres znaczenia poszczególnych kart Tarota, ewolucja ta trwa nadal i dzisiaj nacisk kładzie się coraz bardziej na intuicyjne odczytywanie kart. Zatem młody tarocisto zapamiętaj sobie, że to ma być
Twoje znaczenie kart Tarota.

By pokazać jak odczytać poszczególne karty posłużę się przykładem, niech będzie to wróżba z 3 kart, wybraliśmy np.Przyjmujemy, że karty są równorzędne, czyli nie ma znaczenia ich pozycja w rozkładzie.
Przykładowo, pytanie brzmiało:
czy są szanse na stworzenie związku z Jankiem?

Zauważmy, że nie ma tu typowych kart od uczuć (puchary), są karty związane z pieniędzmi i Mag. Drugą zasadą jaką powinieneś się kierować podczas interpretacji jest
skupienie się na pytaniu! Nie obchodzi nas, że nie ma kielichów i karty mówią o pieniądzach, należy wyłuskać takie znaczenie, które pasuje do pytania.
Zatem
paź denarów nie oznacza tu studenta, czy jakiegoś kursanta, kogoś uczącego się. Owszem, można rzec, iż dwie osoby, które się poznają jakby uczą się siebie, uczą się ze sobą rozmawiać, przebywać, zdobywają wiedzę o sobie.
7 denarów wskazuje, że należy poznawać się (w tym przypadku) bez pośpiechu, cierpliwie rozwijać relację, zasiać ziarno miłości, podlewać i czekać aż wyrośnie i zakwitnie.
Mag zapowiada bardzo dobry początek tego związku, Mag posiada wszystkie atrybuty do rozpoczynania swoich zamierzeń. I w tym związku też tak będzie, dzięki obustronnej pracy nad związkiem, która przynosi oczekiwany plon.

Odpowiedź jest bardzo jasna:
Tak, są ogromne szanse na stworzenie wspaniałego związku z Jankiem.

Nigdy nie zapominaj o pytaniu do kart, nie rozmnażaj ich znaczeń, nie twórz wielowątkowych interpretacji, szczególnie na początku. Ja trzymam się tego do dzisiaj. Początkujący mają tendencję do zbyt obszernych interpretacji, jakby chcieli zawrzeć wszystkie znaczenia karty w danym rozkładzie, ale to droga na manowce.

W rozkładzie na 3 karty przypisuje się też znaczenie pozycji karty, czyli np. kolejno:

a) 1. przeszłość, 2. teraz, 3. przyszłość
b) 1. tak, 2. nie, 3. wynik
c) 1. przyczyna, 2. skutek (stan obecny) 3. rezultat (co nastapi dalej)


I wtedy karty otrzymują inne zabarwienie, trzeba w interpretacji uwzględnić znaczenie położenia każdej karty, nie zapominając o pytaniu!
Przy wariancie a) paź denarów będzie wskazywał na brak doświadczenia w budowaniu trwałych relacji (uczenie się), 7 denarów wskaże na czekanie, nadzieję pytającej na to, że z nowej znajomości wyrośnie związek. Karta Maga daje spore szanse dla nich na przyszłość.

Podsumowanie, 3 zasady by nie pogubić się w znaczeniu kart Tarota.

- powinieneś wypracować swoje znaczenie kart
- skupiaj się na pytaniu do kart i wybierz wąski zakres tego, co oznacza karta względem pytania
- skup się na tym co znaczy pozycja karty w danym układzie (jeżeli takie są) i na sąsiednich kartach.

Artykuł był pomocny?
Zagłosuj na tę stronę.
Kliknij przycisk!

PRZEPOWIEDNIE

Start | Wróżby z tarota | Tarofides | Cena wróżby | Tarot forum | Nauka Tarota | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego