Wróżby z Tarota


Idź do treści

Jakie karty tarota na początek?

Nauka Tarota


Wbrew obiegowym opiniom nie napiszę tu żebyś wybrał karty tarota takie, które Cie urzekną, które Ci się spodobają. Szczególnie kieruję te słowa do początkujących.

Ja zaczynałem na nieco trundej, ezoterycznej talii Oswalda Wirth'a szwajcarskiego okultysty (nie licząc kart J.W. Suligi). Nie popełniaj tego błędu! Tarot Wirth'a ma wg mnie bardzo dobrze opracowane Arkana Wielkie, ale szkoda że Wirth nie pokusił się o obrazkowe opracowanie Małych Arkanów. Z tymi będziesz miał właśnie problem, karty liczbowe (blotki) nic nie przedstawiają, nie ma tam postaci, ani żadnych sytuacji. Będziesz miał duże problemy z przyswojeniem sobie znaczenia tych kart, a jeszcze większe z ich interpretacją. Popatrz na grafiki po prawej, czy coś ci mówią? (Tarot Wirh'a i Tarot Marsylski)

Jeżeli jesteś początkującym tarocistą i dopiero się uczysz, praktycznie nie ma lepszego wyboru jak
klasyczna talia tarota Rider Waite. Najlepiej opisana, znajdziesz najwięcej książek na temat tych kart i jest zwyczajnie prosta i czytelna. Ten Tarot przedstawia historyjki, które łatwo odczytasz, niekoniecznie posiadając jakąś dużą wiedzę na temat znaczenia kart. Nie ucz się nigdy na pamięć znaczenia kart! Tarot jest intuicyjny, przede wszystkim należy słuchać głosu podświadomości.

Obecnie używam Tarota Rider Waite i radzę ci prosto, i dosadnie, nie kupuj na początek żadnych dziwolągów! Ostatnio wyszły nawet przezroczyte karty tarota, kupisz sobie takie jak już klasycznego opanujesz biegle. Używałem jeszcze Tarota Marsylskiego, ale też nie przemawiał do mnie tak, jakbym tego chciał. Ja nie zamierzałem zostawać tarocistą i moja historia, to ciąg mocowania się z Tarotem. Ty zaś, jeśli zamierzasz świadomie wziąć się za wróżenie, czujesz że masz do tego predyspozycje, posłuchaj dobrej rady i zacznij od KLASYKI. Nie zaczynaj od bajkowych malowideł, czy trudnych kart ezoterycznych z mnóstwem dodatkowych symboli, które namieszają Ci w głowie.

Zacznij naukę od podstawowej talii tarota Rider Waite!
Na początek radzę kupić mniejsze karty, zajmują mniej miejsca na stole, co przydaje się w poznawaniu kart, np. rozkładasz cały kolor, albo Drzewo Życia. Początkujacy powinien widzieć całe karty. Zamów te karty już teraz. Dobrym wyborem będzie też kupno książki z tymi kartami, zaoszczędzisz pieniądze.


4 denary tarot marsylski
8 mieczy tarot marsylski
5 buław tarot oswald wirth
7 kielichów tarot oswald wirth

Artykuł był pomocny?
Zagłosuj na tę stronę.
Kliknij przycisk!


PRZEPOWIEDNIE

Start | Wróżby z tarota | Tarofides | Cena wróżby | Tarot forum | Nauka Tarota | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego