Wróżby z Tarota


Idź do treści

Czym jest Tarot

Nauka Tarota


Czym jest Tarot?
Najkrócej mówiąc jest narzędziem, narzędziem do wróżenia, podobnym do innych kart, run itd. Aczkolwiek jest to jedno z najlepszych narzędzi wróżbiarskich, ponieważ opiera się na archetypach, daje się powiązać z astrologią, numerologią, a także z Kabałą i hebrajskim alfabetem. Zadaniem narzędzia do wróżenia jest komunikacja z naszą podświadomością, karty Tarota spełniają tę funkcję.
Tarot to nie tylko narzędzie, ale również skarbnica wiedzy o człowieku i ezoteryczne medium, za pomocą którego sięgamy w zaświaty i wiedzę tajemną.

Skąd pochodzi Tarot?
A no nie wiadomo. Za kraje pochodzenia kart Tarota uznawało się Egipt, Persję, a nawet Indie, lecz teorie te współcześnie nie wytrzymują krytyki i nowych ustaleń. Zatem najlepiej jest uznać, iż Tarot jest po prostu europejski. Po co szukać wszędzie, tylko nie u siebie? Poznaj różne teorie powstania Tarota Najbardziej prawdopodobnym obszarem narodzin kart tarota są północne Włochy.


Jak jest zbudowany Tarot?
Tarot składa się z 78 kart i dzieli się na 2 zasadnicze części: Wielkie Arkana i Małe Arkana.

Wielkie Arkana Tarota to 22 karty powiązane z Kabałą, hebrajskim alfabetem, także z astrologią. W rozkładach oznaczają ważne zmiany, przyczyny lub skutki jakie nastąpią. Czasem wskazują na osoby, ale najczęściej dotyczą pytającego, tego co się z nim dzieje, pokazują jego stan ducha i odpowiadają dlaczego coś się dzieje.

Małe Arkana Tarota to 56 kart podzielonych na 4 żywioły: Buławy (kije, pałki), Kielichy (puchary), Miecze, Denary (monety, pentakle).
W rozkładzie tarota, osobom odpowiadają karty dworskie (giermek, rycerz, królowa, król), a karty liczbowe, tzw. blotki od asa do 10, podpowiadają nam co się dzieje, w jaki sposób.

I najciekawsze pytanie, jak działa Tarot?
I tu mamy wiele teorii, a ja mam swoją :-) Jest to szersze zagadnienie, które wkrótce opiszę w mojej teorii wszystkiego, więc postaraj się odwiedzić mnie za jakiś czas. Dzisiaj tak krótko.

Wyobraźmy sobie, że naszą rzeczywistość tworzy jakaś Wielka Kosmiczna Machina. Musiałaby ona wykonywać niewyobrażalną ilość obliczeń na sekundę, aby przemieszczać cząstki zgodnie z prawami fizyki. Żeby machina miała lżej można część zadań jakby przygotować wcześniej. Czyli część rzeczywistości, która ma nam się ukazać jest tworzona z wyprzedzeniem na podstawie tego co jest teraz. Tak jakby wirtualna rzeczywistość mająca się zmaterializować. Machina obsługuje więc tylko bieżące drobne zdarzenia, idziesz w prawo, albo skręcasz w lewo, robisz zakupy itp. Ważniejsze rzeczy, które masz w głowie i dużo o nich myslisz są przygotowywane do "pojawienia się" Np. zamierzasz kupić samochód, myslisz jaki on ma być itd. Tak zresztą działa prawo przyciagania.
Jak to się ma do Tarota. Otóż nasza podświadomość ma dostęp do tej wirtualnej przyszłej rzeczywistości, którą nazywa się Kroniką Akaszy (także siatką akaszy) więc może nam ją udostępnić. Z podświadomością rozmawiamy za pomocą obrazów, ona np. we śnie, właśnie obrazami chce nam coś powiedzieć (no nie zawsze). A karty Tarota, to przecież obrazy, jeżeli wyćwiczymy podświadomość, co jaka karta Tarota oznacza (a właściwie, to najlepiej intuicyjnie wspólnie z podświadomością uczymy się znaczeń kart) to podświadomość może nam przekazać to, co widzi w tej wirtualnej przyszłości. Takie jest moje wyjaśnienie działania kart Tarota. Można też nauczyć naszą podświadomość współdziałania z innymi kartami lub innymi przedmiotami, po prostu innym narzędziem do wróżenia.


Artykuł był pomocny?
Zagłosuj na tę stronę.
Kliknij przycisk!

PRZEPOWIEDNIE

Start | Wróżby z tarota | Tarofides | Cena wróżby | Tarot forum | Nauka Tarota | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego